Na zdraví a ať slouží! Revitalizovaná spodní část Václavského náměstí byla oficiálně pokřtěna.

Na zdraví a ať slouží! Revitalizovaná spodní část Václavského náměstí byla oficiálně pokřtěna.

Krásné počasí, skvělá společnost, vychlazené šampaňské, slavnostní atmosféra. A to vše v prostoru, který konečně odpovídá svým vzhledem a funkcí modernímu veřejnému prostoru 21. století. Slavnostní křest nové tváře Václavského náměstí, organizovaný Sdružením Nového Města pražského, přivítal kromě mnoha zvědavých pohledů kolemjdoucích i významné osobnosti, které svým dílem přispěly k tomu, že ses jedna z nejvýznamnějších části centra metropole změnila doslova k nepoznání. A nás velmi těší, že jsme v této pozitivní transformaci sehráli důležitou roli.

Za SNMP promluvili Jan Adámek a Karel Doubek, kteří jako obvykle svými brilantními rétorickými schopnostmi bavili přítomné současné i bývalé politiky, architekty, novináře, stavaře, ale i další členy spolku, kteří si v horkém letním odpoledni našli na Václavák cestu. Každý z nich byl za svou přítomnost odměněn speciálně ozdobenou dlažební kostkou, která budiž připomínkou historické podoby spodní části podle nás jednoho z nejkrásnějších míst v Praze.

Kromě samotného setkání, proslovů a dobré nálady nechybělo ani požehnání veřejnému prostoru farářem Filipem Janem Rathouským z Řádu menších bratří Františkánů. Poté už následovala pokračující diskuze nad aktuálním stavem a budoucností nejen spodní části Václaváku s parádním hudebním podkresem kapely The Brownies.

Všem přítomným děkujeme za návštěvu a pevně věříme, že se co možná nejdříve sejdeme u podobné příležitosti i v horní části…

Více o akci si můžete přečíst zde: https://rb.gy/12lha

Krátký videosestřih z křtu naleznete zde: https://vm.tiktok.com/ZGJQCqc7E/

Historie

ZavřítPředchozíNásledující