Prsty na spoušť a hurá do centra Prahy! Své brány otevírá další ročník fotosoutěže Dvě tváře Prahy

Prsty na spoušť a hurá do centra Prahy! Své brány otevírá další ročník fotosoutěže Dvě tváře Prahy

Milovníci fotografování zbystřete. Od začátku července až do konce dubna 2024 máte opět možnost zapojit se do právě zahájeného ročníku oblíbené dokumentární fotosoutěže Dvě tváře Prahy. Ta stejně jako každý rok poskytuje příležitost amatérským umělcům zachytit stav centra města a současně se utkat ve fotografickém klání hned v pěti tematických kategoriích. Nejmladší děti od 7 do 11 let zkusí svou kreativitu ukázat v kategorii s názvem „Příroda“, mládež od 12 do 17 let vyzve porotu snímky v kategorii „Neobvyklý pohled“ a pro dospělé jsou připraveny kategorie „Příběh, setkání“, „Volný čas“ a „Mezi nebem a zemí“. Vyvrcholením osm měsíců trvající fotosoutěže bude vernisáž a výstava vítězných fotografií ve spodní části Václavského náměstí. Generální partnerem 13. ročníku fotosoutěže je již tradičně společnost CEWE.

„V pořadí už 13. ročník je ukázkou toho, že fotosoutěž Pražany prostě baví. Účastnit se může opravdu každý a my budeme moc rádi, pokud se nám opět sejde co nejvíce fotek a bude z čeho vybírat. Kromě krásy jednotlivých snímků nám fotografie navíc poodhalují i stinné stránky naší metropole, se kterými můžeme jako koordinátor správy veřejného prostoru Václavského náměstí a blízkého okolí něco udělat.“ říká k letošnímu ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, pořadatele populárního fotografického klání. „Věříme, že se nadšencům s fotoaparáty v rukách podaří podobně jako v minulých letech zachytit svými objektivy jak všední, tak i nevšední krásu, kterou tato ikonická lokalita, tedy Václavské náměstí a ulice Na Příkopě skrývá. Jde o příležitost, díky které můžeme objevit a ocenit různorodost a dynamiku našeho milovaného města,“ dodává k již probíhající akci Vlková.

Proces přihlášení fotografií je velmi jednoduchý. Stačí se přes webový prohlížeč prokliknout na stránky fotosoutěže (DveTvarePrahy.cz) a po přihlášení nahrát fotografii s krátkým komentářem. „Bez problému to zvládají i děti z nejmladší kategorie,“ zmiňuje s nadhledem svou zkušenost s nahráváním snímků porotkyně předchozích ročníků, členka Asociace profesionálních fotografů a vedoucí dětského fotokroužku Michaela Antůšková. „Přeji si, abychom i letos vybírali z tak krásných fotografií, jako v uplynulých letech. Fotosoutěž Dvě tváře Prahy nám opakovaně potvrzuje, že snímek amatérského fotografa se velmi často blíží téměř až k počinům profesionálů, a to i v kategoriích pro děti a mládež,“ vyzdvihuje členka Sdružení Nového Města pražského práci neprofesionálních umělců.

Primárním záměrem soutěže je dle organizátorů vyvolat diskuzi na dané téma obou centrálních lokalit tedy jak Václavského náměstí, tak ulice Na Příkopě jako jedněch z nejvýznamnějších veřejných prostorů České republiky a potřeby realizace jejich celkové revitalizace. Oceněné fotografie budou následně jako již tradičně vystaveny od 20. května do 18. června 2024 v rámci venkovní expozice na Václavském náměstí. Úvodní den výstavy od 17:00 navíc proběhne i tradiční vernisáž, na které budou vyhlášeni autoři nejlepších fotografií v jednotlivých kategoriích. Ti převezmou hodnotná ocenění od partnerů soutěže, kterými jsou v tomto ročníku CEWE jako generální partner, Hamleys, Primark, Van Graaf a Studio Dva. 

Fotosoutěž Dvě tváře Prahy probíhá od 1. července 2023 do 30. dubna 2024 a jejím pořadatelem je Sdružení Nového Města pražského s podporou dalších partnerů, generálním partnerem je společnost CEWE.

Více informací naleznete na Facebookové a Instagramové stránce „Václavské náměstí“, LinkedInu Sdružení Nového Města pražského či webových stránkách společnosti CEWE.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující