Předvolební debata SNMP vzbudila velký zájem a nabídla plodnou diskusi

Předvolební debata SNMP vzbudila velký zájem a nabídla plodnou diskusi

Ikonické prostředí sálu Mucha v hotelu Jalta se opět po čtyřech letech stalo dějištěm tradiční předvolební debaty, pořádané Sdružením Nového Města pražského, koordinátorem pro správu veřejného prostoru Václavského náměstí. A jako obvykle přilákala pozornost široké veřejnosti. Dle odhadu organizátorů se na místo dostavilo přes 130 diváků, kteří si v příjemné atmosféře vyslechli kultivovanou diskuzi zástupců devíti politických subjektů, které budou v Praze 1 usilovat o hlasy voličů. Zásluhu na tom bezesporu měli i moderátoři Jan Kotrbáček a Karel Doubek, kteří se svých rolí zhostili na výbornou.

Debaty se účastnilo devět kandidátů, kteří stihli během dvou hodin probrat nejpalčivější témata, která trápí obyvatele centra města. Kromě parkování, rušení nočního klidu, regulace krátkodobého ubytování, turbulentní situace na trhu s energiemi a podmínkami pro podnikání stihli diskutující probrat i možnosti zlepšení kvality života místních občanů. Na své úvodní monology měly jedničky komunálních kandidátek celkem dvě minuty, limitovaný čas následně platil i pro odpovědi na otázky připravené pořadateli, se kterými kandidáti nebyli předem seznámeni. Aktivní bylo i publikum, které shodou okolností položilo stejný počet otázek, jako v roce 2018, a to celkem 38. 

Ohlasy účastníku diskuze i diváků v sále byly vesměs pozitivní. Ti, kteří se nemohli z jakýchkoli důvodů dostavit, měli díky živému vysílání na Facebookové stránce @VaclavskeNamestiSNMP možnost sledovat debatu z pohodlí domova. Záznam je navíc k dispozici i na serveru YouTube a naleznete ho jako součást tohoto článku. Jménem pořadatele vám všem děkujeme za to, že jste do Hotelu Jalta dorazili, a kromě přispění k věcné a slušně diskuzi jste ukázali, že vám na budoucnosti centra města záleží. Sledujte i nadále náš web a sociální sítě a pokračujte s námi v boji #zalepsivaclavak.

Účastníci debaty: MY CO TADY ŽIJEME – STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, KDU – ČSL, INICIATIVA OBČANŮ – Ing. Petr Hejma, ODS – Mgr. Eva Špačková, TOP 09 – Mgr. Terezie Radoměřská, PRAHA 1 SOBĚ – Mgr. Pavel Čižinský, PIRÁTI A OBČANÉ Z PRAHY 1 – Mgr. David Bodeček, NAŠE PRAHA 1 – ANO 2011 – Ing. Karel Grabein Procházka, REZIDENTI 1 – ThDr. Kateřina Klasnová, RADNICE PRO OBČANY – MUDr. Jan Votoček, PATRIOTI PRO PRAHU 1 – Bc. René Buřič

Celý záznam debaty naleznete zde: https://youtu.be/FD2NWI45CCE

Jednotlivým kandidátům byly zaslány otázky z publika, na které při debatě nezbyl čas. Zástupci jednotlivých politických subjektů, kteří se osobně debaty zúčastnili, měli následně čas na reakci do pondělí 12.9.2022.

Otázky z publika

Odpovědi nám zaslal Mgr. David Bodeček (Piráti) a Mgr. Eva Špačková z ODS. Jejich názory si můžete přečíst na níže přiložených odkazech.

Odpovědi Davida Bodečka

Odpovědi Evy Špačkové

Odpovědi Kateřiny Klasnové

Historie

ZavřítPředchozíNásledující