Předání šeku – projekt Vánoce pro Světlušku

Předání šeku – projekt Vánoce pro Světlušku

Předávání šeku s výtěžkem z charitativního projektu Vánoce pro Světlušku Nadačního fondu Českého rozhlasu, který jsme již pátým rokem podpořili umístěním stánku Světlušky na vánočních trzích Václavské Vánoce 2018, které tradičně pořádáme pro MČ Praha 1 v horní části Václavského náměstí, proběhlo tradičně přímo na místě činu :).

V rámci vánočních trhů bylo prodejem  designových vánočních ozdob, ale také krásných šperků na krk pro dámy vybráno celkem 230.855 Kč.

Originální ozdoby, které vznikly ve spolupráci s tvůrkyní šperků Marií Poláčkovou z ko-ra-le, byly ručně kompletované nevidomými v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku Dědina. Koupí designových kousků lidé na vánočních trzích přispěli do sbírky Světlušky, která vybranou částkou přerozdělí nevidomým dětem a dospělým.

Šek z rukou Pavla Čižinského, starosty MČ Praha 1 a Jana Adámka, předsedy našeho spolku převzaly ředitelka Nadačního fondu Světluška Gabriela Drastichová a dále ředitelka Dědiny Naděžda Modráčková a Iveta Wurmová, vedoucí chráněné dílny Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina.

Všem, kteří Světlušku zakoupením výrobků podpořili, děkujeme!

Historie

ZavřítPředchozíNásledující