Dvě tváře Prahy – 9. ročník fotosoutěže

Dvě tváře Prahy – 9. ročník fotosoutěže

 ♥ Václavák / I  ♥ Wenceslas Square

www.dvetvareprahy.cz

Cílem 9. ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy je útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců.

Přihlaste do soutěže fotografie z Václavského náměstí s krátkým příběhem o tom, proč fotka vznikla. Postihněte fotkou emoci, kterou ve vás Václavák vyvolává. Vyfoťte to, co na něm milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

Hlavní zaměření cílí na dva základní pocity – pozitivní vjemy, co se vám líbí, co na Václaváku máte rádi a co je dobré rozvíjet a negativní, co se vám naopak nelíbí, co sem nepatří a co je potřeba změnit.

Protože dlouhodobě usilujeme o lepší Václavák, vyzýváme vás, nebojte se kontroverze. Hlavním cílem je, vzbudit ve vás zaujetí, emoci a chuť se vyjádřit k aktuální podobě Václavského náměstí. Prostřednictvím fotosoutěže Dvě tváře Prahy můžete sdílet svůj názor na prostředí Václavského náměstí, na jeho uspořádání využití, bezpečnost, dopravu, fungování a užitek pro veřejnost.

Pro změny, kterými má Václavák projít, je nutně potřeba silného pouta veřejnosti k Václaváku, ať již pozitivního ve smyslu, chci zde trávit více času, cítím se tu dobře, vnímám změnu či negativního ve smyslu toho, co mi vadí a obtěžuje, ale mám zájem se proaktivně zapojit do tlaku a procesu změn.

Sdružení Nového města pražského, které fotosoutěž organizuje, se dlouhodobě snaží konstruktivním způsobem poukázat na pozitivní jevy i nešvary v samotném srdci Prahy. Ústředním smyslem projektu fotosoutěže Dvě tváře Prahy je pravidelné monitorování vývoje centra v čase a vymezeném teritoriu Václavského náměstí a následná práce se získanými podněty a materiály ve spolupráci s MČ Praha 1 a Magistrátem hlavního města Prahy. Svou účastí se i vy můžete podílet na řešení a zlepšení situace v centru Prahy.

Šest nejlepších fotografií bude oceněno partnery fotosoutěže, přičemž hlavní cenou pořadatele je výlet do Budapešti pro dvě osoby.

Současně vyhlašujeme i soutěž na Instagramu – #ILoveWenceslasSquare

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Dvě tváře Prahy. leták
Dvě tváře Prahy 9.ročník

Historie

ZavřítPředchozíNásledující