Covidu navzdory přišli lidé podpořit dobrou věc. Václavské Vánoce přinesly neziskovkám přes čtvrt milionu korun.

Covidu navzdory přišli lidé podpořit dobrou věc. Václavské Vánoce přinesly neziskovkám přes čtvrt milionu korun.

Sedm neziskových organizací se během čtyř adventních týdnů představilo na řemeslných stáncích jubilejního, desátého ročníku Václavských Vánoc. Celkový výtěžek z tradičních vánočních trhů v horní části Václavského náměstí letos převýšil částku dvě stě osmdesát tisíc korun. 

„Těší nás, že se nám i letos přes komplikace způsobené šířením epidemie nakonec podařilo Václavské Vánoce, jako jedny z mála vánočních trhů v Praze, návštěvníkům otevřít. Adventní trhy na Václavském náměstí nejsou jen dlouholetou tradicí. Již desátým rokem dávají prostor místním neziskovým organizacím představit svou činnost veřejnosti a získat peníze prodejem ručních výrobků z chráněných dílen a dalších provozoven,“ popisuje Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které Václavské Vánoce každoročně pořádá. 

Během desátého ročníku adventních trhů se na řemeslných stáncích vystřídalo sedm neziskových organizací. Kromě Chráněné dílny Inspirace Dívčí katolické střední školy, organizace ŽIVOT 90 podporující osamělé seniory a seniorky a Chráněné keramické dílny Řásnovka, které se na vánočních a velikonočních trzích na Václavském náměstí objevily už v minulých letech, přivítal letošní ročník poprvé neziskovou organizaci Mezi námiKlub ŽAP pro ženy s nádorovým onemocněním, společnost pro normální život lidí s postižením POHODA Společnost DUHA poskytující sociální služby dospělým lidem s mentálním znevýhodněním. 

„Díky podpoře Sdružení Nového Města pražského jsme dostali možnost účastnit se letošních vánočních trhů na Václavském náměstí. Je to pro nás velká pomoc, protože jsme naše výrobky z Pohodové dílny, stacionáře Pohoda a sociálního podniku Bílá vrána mohli představit širšímu okruhu zákazníků. Především jsme však měli možnost sdílet s veřejností informace o činnosti naší organizace i podniku Bílá vrána, který dlouhodobě zaměstnává lidi s mentálním postižením,“ fundraiser z organizace POHODA – společnosti pro normální život lidí s postižením, z. ú.“ 

„Jsme moc rádi, že i přes nejistoty, které letošní Václavské Vánoce provázely, jsme na nabídku být poprvé součástí projektu „Podpoř dobro“ ani na minutu nezaváhali. O to větší překvapení pro nás byl celkový výsledek. I přes opatření proti šíření epidemie, a tím výrazně nižší návštěvnost, nás lidé za 5 dní prodeje podpořili částkou v celkové výši přes 52 000 korun. Nejvíce nás ale těšila šance přiblížit návštěvníkům Společnost DUHA a sociální firmu Duhová prádelna,“ vysvětluje Věra Frühaufová, vedoucí fundraisingu a PR ve Společnosti DUHA.

Za uplynulých deset ročníků dosáhl celkový výtěžek projektu „Podpoř dobro“ na vánočních a velikonočních trzích na Václavském náměstí částky téměř 2,4  miliony korun. 

Historie

ZavřítPředchozíNásledující