Václavské Velikonoce nabídnou svým návštěvníkům kromě příjemné jarní atmosféry i možnost přispět na dobrou věc

Václavské Velikonoce nabídnou svým návštěvníkům kromě příjemné jarní atmosféry i možnost přispět na dobrou věc

Václavské Velikonoce se vrací do prostoru horní části Václavského náměstí a v rámci projektu „Podpoř Dobro“ opět pomohou neziskovým organizacím. Pražané se v období mezi 1. a 24. dubnem mohou jako obvykle těšit na bohatý kulturní program, pestrý výběr občerstvení a zejména možnost zastavit se ve shonu dní a vychutnat si příjemnou velikonoční atmosféru centra Prahy. Slavností zahájení proběhne v pondělí 4. dubna za účasti představitelů Městské části Prahy 1.

„Po dvou ročnících, které nebylo možné uspořádat z důvodu nepříznivé epidemické situace, jsme moc rádi, že se Václavské Velikonoce opět vrací na své tradiční místo,“ říká k letošnímu ročníku Václavských Velikonoc Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které tradiční velikonoční trhy v horní části Václavského náměstí pořádá. Po dvou letech tak mají obyvatelé metropole opět příležitost přispět na dobrou věc nejen o Vánocích, ale také o Velikonocích, a to zakoupením řemeslného výrobku ze stánků jedné z osmi neziskových organizací, které se letos na Václavském náměstí objeví. Konkrétně půjde o Chráněnou dílnu Inspirace pro život, PROSAZ, Klub ŽAP, značku organizace BONA s názvem Jedna bedna, chráněnou keramickou dílnu Řásnovka, společnost DUHA se svou Duhovou prádelnou, organizaci Borůvka a sociální podnik BEN BECALEL.

Pro návštěvníky si organizátoři připravili tradičně i bohatou nabídku občerstvení, které budou moci jako obvykle konzumovat přímo v prostoru tržiště a k tomu samozřejmě i rozmanitý doprovodný program, který je prodchnutý řadou hudebních vystoupení. Program bude odstartován za účasti starosty Petra Hejmy a místostarosty Petra Burgra z Městské části Prahy 1 slavnostním zahájením v pondělí 4. dubna od 16:30. „Vedení radnice Prahy 1 patří veliký dík, protože bez jejich přispění by nic z toho nebylo možné. Pevně věříme, že se tento ročník povede stejně jako uplynulé Václavské Vánoce či předcházející ročníky tradičních velikonočních trhů,“ dodává za organizátory k nadcházející dubnové akci Monika Vlková.

Hudební program odstartuje během slavnostního zahájení tradičně skupina The Brownies, na kterou během následujících dnů naváží například latino band Atarés, kapela Masakrózní hustec ze ZŠ Vodičkova pod vedením Radka Pilce, Chlapecký sbor Bruncvík, sbor Wings, Rolnička Praha, sbor ZŠ a Gymnázia Gutha Jarkovského, družina ZŠ Vodičkova a trhy uzavře pražský rock&popový band SO FINE. „Hudební nadšenci si rozhodně přijdou na své a my už se na všechny účinkující a samozřejmě i samotné návštěvníky moc těšíme,“ shrnuje nadcházející akci na Václavském náměstí Monika Vlková. 

Václavské Velikonoce probíhají od 1. dubna 2022 do 24. dubna 2022 za spoluúčasti a přispění Městské části Praha 1. Více informací a aktuální program je k dispozici na Facebookové a Instagramové stránce „Václavské náměstí“.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující