Václavské Vánoce 2018

Václavské Vánoce 2018

Máte chuť na skvělý svařák, vynikající fairtrade či bio kávu třeba z Nepálu, Austrálie, Guatemaly nebo Hondurasu, ohřát se u otevřeného ohně, podpořit neziskovky jako Světluška, chráněná dílna Dívčí katolické školy nebo Komunitní centrum farní charity Praha 1 pro ženy v ohrožení, zastavit se a poslechnout si trubače s jejich koledami, kubánskou kapelu, rockový band, dětské sbory s koledami nebo prostě potřebujete koupit nějaký pěkný řemeslný či jedlý dárek?

Zveme Vás i s Vaší rodinou, známými, kamarády či kolegy z práce k návštěvě již tradičních vánočních trhů, které se konají osmým rokem v horní části Václavského náměstí pod názvem Václavské Vánoce, v termínu 23. 11. 2018 – 6. 1. 2019.

Slavnostní zahájení vánočních trhů a rozsvícení vánočního stromu proběhne v pondělí 26. 11. od 16,30 za účasti místostarosty Petra Hejmy, předsedy našeho spolku Jana Adámka a ředitelky Nadačního fondu Světluška Gabriely Drastichové. K adventní náladě zahraje Podřipský žesťový kvintet následovaný kapelou The Brownies.

Tato akce nabízí nejen Pražanům tradiční vánoční atmosféru na tradičním místě s nabídkou řemeslných dárků z české výroby, občerstvením, kulturním programem a zejména možností zastavit se ve shonu a zapomenout na chvilku na starosti běžného dne. I letos se budete moci na trhu vyfotit u krásného malovaného betlému z topolového dřeva, ohřát se u otevřeného ohně a také napsat dopis Ježíškovi, který bude usilovat o to, stát se tím nejdelším dopisem Ježíškovi.

Nebesky modrá Ježíškova kancelář bude letos poprvé součástí tradičních Václavských Vánoc. Jde o první místo v Praze, kde návštěvníci mohou psát svá přání Ježíškovi na nekonečně dlouhý dopisní papír. Zazvoněním na zvoneček vyšlou signál andělům, že jejich přání mohou přenést přímo Ježíškovi.

Dopis je v Ježíškově nebeské kanceláři k dispozici pro přání až do poledne Štědrého dne, kdy jej celý odnesou andělé. Dopisní papír zůstane na místě až do svátku svatých Tří Králů, vždyť Ježíškovi se po Štědrém večeru sluší poděkovat.

Pro velký úspěch pokračujeme se světluščím projektem letos pod názvem Vánoce pro Světlušku, kterým můžete podpořit nevidomé. Světluška je i letos věrna své předvánoční tradici a vytvoří nejen set designových vánočních ozdob, ale také vkusný šperk na krk pro dámy.  Originální ozdoby, které vznikly ve spolupráci s tvůrkyní šperků Marií Poláčkovou z ko-ra-le, byly ručně kompletované nevidomými v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku Dědina. Nákupem hravě rozzáříte vlastní stromeček, srdce žen a díky dárkovému balení ozdob můžete obdarovat i rodinu či přátele. Koupí designových kousků navíc přispějete do sbírky Světlušky, která vybranou částkou přerozdělí nevidomým dětem a dospělým.

Dalšími již tradičními charitativními stánky, které můžete na Václavských Vánocích podpořit jsou v době od 23/11 do 8/12 je to Farní charita Praha 1 s chráněnou dílnou, která zaměstnává ženy bez domova a v době od 9/12 do 23/12 to bude chráněná dílna Inspirace pro život, kterou zřizuje pro své klientky Dívčí katolická střední škola.

I pro letošek je připraven rozmanitý kulturní program, 6. 12.,  13. 12. a 19. 12. jsou připraveny bloky vystoupení dětských sborů a skupin z pražských mateřských, základních a uměleckých škol, které bude moderovat Lucie Pernetová z divadla ABC.

Samozřejmě, že na trhy zavítá 5.12. od 17,00 také Mikuláš s Andělem a čerty, kteří budou děti obdarovávat sladkými balíčky.

V rámci hudebního programu vystoupí také tradičně nevidomí umělci, letos to budou Miroslav Orság, Kateřina Urbanová a Michaela Moravcová, Juliana Koutná, kteří zahrají a zazpívají nejen pro Světlušku dále pak trubači z Podřipského žesťového kvintetu, rock&popová kapela SO FINE, latino band Atarés a The Brownies.

Od 16.12. je také možné si na trhy přijít pro plamínek Betlémského světla.  

 Na Štědrý den proběhne tradičně od 22:00 Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem se zpíváním koled, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů.

Podrobnosti o programu naleznete v příloze tiskové zprávy a na www.CentrumPrahy.cz a na facebookové stránce Václavské náměstí.

Václavské Vánoce
aneb vánoční trhy nejen pro Pražany

Horní část Václavského náměstí 23.11. 2018 – 6.1.2019

Tradiční vánoční atmosféra na tradičním místě s širokou nabídkou řemeslných dárků, občerstvení, zajímavého kulturního programu a zejména možností zastavit se ve shonu běžných dní a vychutnat předvánoční atmosféru v samém centru Prahy.

Program

26.11. – pondělí 16,30   slavnostní zahájení vánočních trhů za účasti představitelů radnice MČ Praha 1,
Podřipský žesťový kvintet / kapela The Brownies

28.11. – středa 17,00     Podřipský žesťový kvintet / 18-19,00 latino kapela Atarés

29.11. – čtvrtek 18,00     Pražský rock&popový band SO FINE

3.12. – pondělí 18,00      The Brownies

5.12.      středa   17,00     Mikuláš, čerti a Anděl nadělují dětem – tradiční mikulášská nadílka

6.12. – čtvrtek   15,00-18,00 Vystoupení dětských sborů a skupin – Sbor ZŠ a gymnázia Gutha Jarkovského, Dětská studia Čmelda

11.12. – úterý    17,00     Podřipský žesťový kvintet

12.12. – středa 18,00     The Brownies

13.12. – čtvrtek 15-18,00 Vystoupení dětských sborů a skupin – ZŠ Vodičkova 1. stupeň, Sbor školy sv. Augustina, Masakrozní hustec, sbor Wings, dívčí duo TBee Girls

16.12. – neděle 17,00     Betlémské světlo – přijďte si pro plamínek, svíčky a lucerničky k zakoupení na místě

17.12. – pondělí17,00     Podřipský žesťový kvintet / 18-19 Pražský rock&popový band SO FINE

19.12. – středa 15-18,00 Vystoupení dětských sborů a skupin – Masakrozní hustec ZŠ Vodičkova, The Talent Company, Sbor Rolnička, dívčí duo TBee Girls

21.12. – pátek   15,00     Podřipský žesťový kvintet

24.12. – pondělí 22,00     Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů se zpívanými koledami

Vánoce pro Světlušku
Ve stánku Světlušky si můžete zakoupit originální designové ozdoby, které z českého skla a ozdobného drátu ručně vyrobili nevidomí. Větší ozdoby rozzáří Váš vánoční stromeček, menší poslouží jako krásný šperk pro Vás či Vaše blízké. Nákupem ozdob přispějete do sbírky Světluška na pomoc nevidomým dětem a dospělým.

Chráněná dílna – Farní charita Praha 1 – Nové Město
Ve stánku můžete nakoupit vánoční dárky pro své blízké a podpořit tak finančně ženy bez domova, které výrobky zhotovily. Obdarujete tak nejen své blízké, ale rovněž naše klientky a pomůžete jim ve znovu začlenění do společnosti. Těšit se můžete na dřevěné výrobky, vánoční přáníčka, svíčky a šperky.

Chráněná dílna Inspirace pro život
Ve stánku chráněné dílny pro mladé ženy se středně těžkým, často kombinovaným postižením, kterou zřizuje Dívčí katolická střední škola v Praze v Platnéřské ulici si můžete zakoupit výrobky klientek dílny a školy (podíl jejich práce na jednotlivých výrobcích je 60 – 90%) a podpořit tak chod chráněné dílny v příštím roce a věnujete jim navíc radost pod stromeček.

Otevírací doba 
stánky s řemesly – denně 10,00 – 20,00

stánky s občerstvením – denně 10,00 – 22,00

 

Historie

ZavřítPředchozíNásledující