Václavské Vánoce 2016

Václavské Vánoce 2016

Vážení a milí, je to tady!
Zase po roce jsou tu (už skoro) Vánoce 🙂

Máte chuť na skvělý svařák, vynikající kávu třeba z Nepálu či Austrálie, pustit si na vodu svou vánoční skořápku se svíčkou, ohřát se u otevřeného ohně, podpořit neziskovky jako Světluška či nadace AutTalk, zastavit se a poslechnout si trubače s jejich koledami, kubánskou kapelu, rockový band, dětské sbory s koledami nebo prostě potřebujete koupit nějaký pěkný řemeslný či jedlý dárek?

Zveme Vás společně s Vaší rodinou, známými, kamarády či kolegy z práce k návštěvě již tradičních vánočních trhů, které se konají šestým rokem v horní části Václavského náměstí pod názvem Václavské Vánoce, v termínu 25. 11. 2016 – 9. 1. 2017.

Pro velký úspěch pokračujeme i pro letošní rok s projektem Křišťál pro Světlušku, kterým můžete podpořit nevidomé. Ve stánku Světlušky si můžete zakoupit unikátní vánoční křišťálové ozdoby, náušnice a náramky z dílny nevidomých, k tomu pak dostanete další produkt zdarma, který zavěsíte na speciální vánoční strom vedle stánku. Za projektem Křišťál pro Světlušku stojí Nadační fond Českého rozhlasu, Preciosa a Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina o.p.s.

,,Zakoupením jediné vánoční ozdoby od Světlušky tak ozdobíte svůj stromek doma, rozsvítíte náměstí pro kolemjdoucí a navíc nadělíte dárek nevidomým,“ vysvětluje Linda Vaňková, vedoucí sbírky Světluška. Vloni se nám podařilo pro Světlušku vybrat 341.040Kč!

Kalendář 2017 Nadačního fondu AutTalk Kateřiny Sokolové, který na podporu rodin, které vychovávají děti s autismem nafotily známé osobnosti v čele s Jiřím Bartoškou, Markem Ebenem či Aňou Geislerovou si koupíte na stánku vedle Betlému.

I pro letošek je připraven rozmanitý kulturní program, 30. 11.,  8. 12. a 20. 12. jsou připraveny bloky vystoupení dětských sborů a skupin z pražských mateřských, základních a uměleckých škol, které bude moderovat Lucie Pernetová z divadla ABC.

Samozřejmě, že na trhy zavítá 5.12. od 17,00 také Mikuláš s Andělem a čerty, kteří budou děti obdarovávat sladkými balíčky.

V rámci hudebního programu vystoupí také tradičně nevidomí umělci Mirek Orság, Katka Urbanová, Petra Dienerová, Dita Kubisková, Jožka Budzák a Alena Schutová kteří zahrají a zazpívají nejen pro Světlušku dále pak trubači z Podřipského žesťového kvintetu, rock&popová kapela SO FINE, latino band Atarés, The Brownies, pro Václavské Vánoce také zazpívají herci divadla ABC.

Od 17.12. je také možné si přijít pro plamínek Betlémského světla.  

Na Štědrý den proběhne tradičně od 22:00 Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem se zpíváním koled, kterou bude provázet farář Antonín Klaret Dąbrowski z Řádu menších bratří Františkánů.

Těšíme se na Vás!

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující