Tradiční Václavské Vánoce letos budou a skrze projekt „Podpoř dobro“ opět podpoří neziskové organizace!

Tradiční Václavské Vánoce letos budou a skrze projekt „Podpoř dobro“ opět podpoří neziskové organizace!

Povedlo se. I letos budou mít obyvatelé metropole a další návštěvníci možnost přispět na dobrou věc, vychutnat si voňavé svařené víno či se jen zastavit ve shonu běžných dní a užít si plnými doušky pověstnou pražskou vánoční atmosféru. Další ročník Václavských Vánoc už totiž klepe na dveře a jako každý rok tradiční akce v horní části Václavského náměstí pomůže prostřednictvím projektu „Podpoř dobro“ několika neziskovým organizacím. Návštěvníci centra města se jako obvykle mohou těšit i na množství hudebních vystoupení, Štědrovečerní bohoslužbu, Betlémské světlo nebo slavnostní zahájení s rozsvěcením stromku.

„Jsme moc rádi, že se i letos podařilo domluvit na všem nezbytném, za což patří Magistrátu hl.m.Prahy i Městské části Praha 1 veliké poděkování,“ poznamenává na úvod k letošnímu ročníku Václavských Vánoc Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které vánoční trhy na Václavském náměstí již 13. rokem pořádá. Nic se tento rok nemění ani na hlavním motivu Václavských Vánoc, kterým je pomoc neziskovým organizacím, letos jich bude šest, které budou mít v době trvání akce v centru města své stánky. Přispět na dobrou věc zakoupením řemeslného dárku budete moci chráněné dílně Inspirace pro život, Klubu ŽAP, neziskové organizaci PROSAZ, chráněné dílně Řásnovka a Nedoklubku. Tuto pětici doplňuje navíc i společnost pro normální život lidí s postižením Pohoda, provozující sociální podnik Bílá vrána.

Velkou novinkou letošního ročníku Václavských Vánoc je krok pořadatelů směrem k udržitelnosti a ekologickým řešením. „Připraveny máme vratné kelímky na všechny nápoje prodávané v rámci akce včetně kávy a horké čokolády,“ říká za dodavatele firmu Cateringarden její jednatel Karel Chotek. „Kelímky budou v rámci akce vykupovány a denně se budou odvážet k umytí do nového mycího centra na periferii Prahy. Jako absolutní novinku budou moci zákazníci vyzkoušet i nový vratný jidelní inventář ke konzumaci zakoupeného občerstvení, tedy tácky, misky, příbory, který bude fungovat ve stejném režmu,“ dodává Chotek, který zároveň nastiňuje i plány do budoucna s elektrickými auty, které by celý ekologický proces ještě zlepšily.

Pražané nebudou ochuzeni ani o početná hudební vystoupení. Pražský rock&popový band SO FINE v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym a kapelu The Brownies doplní latino band Atarés a jako každý rok i tolik oblíbená vystoupení dětských sborů a skupin z pražských škol. Vánoční koledy si návštěvníci trhů budou moci poslechnout v podání trubačů z Podřipského žesťového kvintetu.  Chybět nebude ani již tradičně bohatá nabídka stánků s občerstvením a zajímavý doprovodný program, který opět ozdobí Štědrovečerní bohoslužba pod širým nebem v podání faráře Filipa Jana Rathouského z Řádu menších bratří Františkánů. „Atmosféra vánočního Václaváku je nezaměnitelná a korunuje ji právě Štědrovečerní bohoslužba. Pro rodiny s dětmi je jistě dobrou zprávou i to, že se po dvou letech pauzy v rámci tohoto ročníku uskuteční i tradiční mikulášská nadílka s tradičními bytostmi,“ říká dále k programu Václavských Vánoc Monika Vlková a dodává, že se stejně jako minulý rok mohou návštěvníci těšit na soutěže o občerstvení na všech sociálních sítích Sdružení Nového Města pražského.

Pořadatelé zároveň věří, že se v rámci projektu „Podpoř dobro“ podaří vybrat pro neziskové organizace částku převyšující loňský rekord v hodnotě 382 441 Kč. „Budeme moc rádi, pokud si lidé v uspěchaném období na konci roku najdou čas na návštěvu Václavského náměstí a nákupem dárku pro své blízké přispějí na dobrou věc. My můžeme na oplátku slíbit, že uděláme maximum pro to, aby zde našli tolik potřebný klid a příjemnou atmosféru,“ poznamenává předseda Sdružení Nového Města pražského Jan Kotrbáček. „Jako každý rok zveme nejen obyvatele Prahy, ale i další milovníky Vánoc, aby si udělali čas a přišli si odpočinout od shonu, který předvánoční období každoročně přináší,“ uzavírá akci v centru města Monika Vlková a připomíná, že na trhy se stánky a občerstvením mohou návštěvníci vyrazit už o prvním adventním víkendu 26. a 27. listopadu.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující