Startuje výstava nejlepších snímků z fotografické soutěže Dvě tváře Prahy. Účastníci letos přihlásili rekordních 720 fotografií

Startuje výstava nejlepších snímků z fotografické soutěže Dvě tváře Prahy. Účastníci letos přihlásili rekordních 720 fotografií

Ve středu 7. října rozzáří ulici Na Příkopě dvacet tři snímků na velkoplošných panelech. Výstava zakončí jedenáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy, kam účastníci přihlásili rekordních 720 snímků z prostředí Václavského náměstí a Příkop.

„Jsme nadšení, že se do letošního ročníku přihlásilo tolik účastníků. Cílem soutěže je vyvolat širší diskusi o aktuální podobě Václavského náměstí a jeho okolí a těší nás, že se do debaty prostřednictvím fotografie zapojil tak velký počet Pražanů. Věříme, že k úspěchu přispěl i fakt, že jsme tento rok poprvé zacílili i na mladší soutěžící a otevřeli dvě nové kategorie: děti od 7 do 11 let a děti od 12 do 17 let. Vždyť právě oni jsou těmi, kteří by měli v budoucnu občanskou společnost v našem městě vést.“ říká Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského.

Tom Řechtáček, Oslavy Nové roku 2019/2020

Hlavní cenu vyhrál Tom Řechtáček za zachycení atmosféry oslav Nového roku 2020. V kategorii 7-11 let zvítězil s fotografií „Modrá je dobrá“ Kryštof Michálek a na prvním místě v kategorii 12-17 let se umístil Kilián Valdman se snímkem „Děravý jezdec“.

Výstavu nejlepších snímků si je možné prohlédnout na pěší zóně v ulici Na Příkopě do 4. listopadu. Tradiční ocenění autorů vítězných fotografií bylo kvůli aktuálním omezením spojených s nouzovým stavem přesunuto na začátek prosince.

Generálním partnerem fotosoutěže je společnost Cewe Fotolab, partnery fotosoutěže jsou společnosti Urban Store, Cushman & Wakefield, Hotel Bellevue Vienna, Van Graaf, Hotel Jalta, Hamleys, divadlo Studio DVA a JLV.

Fotosoutěž a výstava probíhá již tradičně za podpory Městské části Praha 1.

Jiří Šimák, Nouzový stav II

Všechny oceněné fotografie najdete na www.DveTvarePrahy.cz.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující