Startuje jedenáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy. Objektivy Pražanů se tento rok opět zaměří na Václavák a Příkopy!

Startuje jedenáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy. Objektivy Pražanů se tento rok opět zaměří na Václavák a Příkopy!

Dospělí, mladí, děti, laici i profíci mohou od 1. 3. do 13. 9. přihlašovat své fotografie do tradiční soutěže Dvě Tváře Prahy 2020 zachycující současný stav Václavského náměstí a ulice Na Příkopě. Soutěž bude od 7. října do 4. listopadu zakončena venkovní výstavou 23 nejlepších fotografií na velkoplošných panelech a oceněním autorů nejlepších snímků.

“Naším cílem je vyvolat pomocí fotografie širší diskusi o aktuální podobě Václavského náměstí a jeho okolí. Fotka má, jako většina uměleckých děl, krásnou vlastnost v tom, že pro každého představuje něco jiného a každý si při pohledu na ni vybaví jinou vzpomínku. Naše soutěž chce zachytit pocity Pražanů, těch, kteří chovají Václavák v srdci. Často se pak skrze fotografie dozvíme i více než z běžné konverzace,” popisuje hlavní myšlenku Monika Vlková, která je organizátorkou soutěže i výstavy.

Aktuální ročník nově probíhá také ve spolupráci s uměleckými školami a fotografickými kroužky a v rámci soutěže jsou poprvé vypsány tři kategorie: dospělí, děti od 12 do 17 let a děti od 9 do 11 let.

„Letos jsme se rozhodli zacílit i na mladší Pražany. Vždyť oni jsou těmi, kteří by měli v budoucnu občanskou společnost v našem městě vést. Fotografování je zábavné, soutěž je motivující a pokud někdo z nich přijde s nějakým nápadem, rádi ho předáme do dospělácké diskuse, kterou vedeme se zástupci našeho sdružení,” dodala k letošní novince Vlková.

Autoři nejlepších fotografií se letos můžou těšit na zajímavé ceny. Víkendový pobyt pro dva v butikovém hotelu Bellevue ve Vídni, vstupenky do divadlo Studio DVA, poukaz na nákup značkového oblečení a bot v hodnotě 10 000,- na UrbanStore.cz a mnoho dalších výher čeká právě na vás!

Tak neváhejte a registrujte své snímky na webu www.DveTvarePrahy.cz nebo na Instagramu pod označením fotky #ILoveWenceslasSquare.

Generálním partnerem je CEWE Fotolab, partnery fotosoutěže jsou společnosti Urban Store, Cushman & Wakefield, Hotel Bellevue Vienna, Van Graaf, Jalta Hotel Praha, Hamleys, Studio DVA divadlo a JLV.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující