Skoro překonaný rekord a dechberoucí umělecké počiny. Fotostoutěž Dvě tváře Prahy odhalila své vítěze a po roce ožíví centrum města

Skoro překonaný rekord a dechberoucí umělecké počiny. Fotostoutěž Dvě tváře Prahy odhalila své vítěze a po roce ožíví centrum města

Praha, 14. května 2024 – V pořadí již 13. ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy je u konce. Ještě ale ne tak úplně. Od pondělí 20. května až do úterý 18. června 2024 totiž mohou návštěvníci Václavského náměstí v jeho spodní části obdivovat vítězné snímky. A právě v první den výstavy od 17 hodin proběhlo v rámci vernisáže i slavnostní vyhlášení vítězů za účasti všech partnerů, oceněných fotografů, starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské a místostarosty Davida Bodečka a samozřejmě i pořadatele tradičního fotografického klání Sdružení Nového Města pražského.

Porota letos vybírala z celkového počtu 712 přihlášených fotografií od 158 účastníků a stejně jako každý rok neměla vůbec lehkou práci. „Moc nás potěšil zájem fotografů o zapojení se do soutěže. Václavské náměstí a ulice Na Příkopě nabízejí každý den nepřeberné množství inspirace, a i letos nám všichni přihlášení dokázali, že ji svými objektivy dokážou citlivým způsobem zachytit. A i když pro nás množství fotografií znamená o něco delší proces výběru vítězů, jde pro všechny členy poroty o příjemné starosti,“ říká k letošnímu ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, hlavního pořadatele fotosoutěže. „Hojnou účast vnímáme pozitivně i z pohledu zpětné vazby k výraznému zlepšení veřejného prostoru, kterým Václavské náměstí, resp. zejména jeho spodní část v posledních letech prošlo. Otisk této proměny je jasně rozpoznatelný i v jednotlivých snímcích,“ dodává mimo jiné i pravidelná členka poroty Vlková.

Primární motiv soutěže oživit diskuzi o podobě centrálních lokalit Václavského náměstí a ulice Na Příkopě se podle slov pořadatelů opět podařilo naplnit. Přesvědčit se o tom můžete sami v rámci venkovní expozice přímo pod širým nebem ve středovém pruhu spodní poloviny Václavského náměstí na úrovni č.p. 19. Její návštěvníci mohou obdivovat vítězné fotky z kategorií Mezi nebem a zemí, Příběh a setkání, Volný čas, Příroda a Neobvyklý pohled, přičemž poslední dvě jmenované byly určeny pro děti a mládež, také letos se v nich sešlo mnoho povedených snímků. „Opravdu hodně nás potěšily příspěvky mladých fotografů. Dříve bývalo Václavské náměstí hlavním místem setkávání mladých lidí a máme velkou radost z toho, že se po letech tento trend opět vrací. A to vycházím z vlastní zkušenosti. Mám tři dcery a na Václavák se svými kamarády moc rády vyrážejí,“ dodává předseda Sdružení Nového Města pražského Jan Kotrbáček.

Velké poděkování patří i letos všem partnerům fotosoutěže, na jejichž ceny se mohou vítězové jednotlivých kategorií po zásluze těšit. Jmenovitě jde o generálního partnera CEWE a dále hračkářství The Playground, obchodní dům Primark, módní dům Van Graaf a Studio Dva divadlo. Věrným a spolehlivým partnerem je jako obvykle Městská část Praha 1. „Partnerům letošního ročníku moc děkujeme, protože bez jejich podpory by byla organizace soutěže prakticky nemožná. I jejich jménem bych všechny Pražany ráda pozvala na prohlídku venkovní expozice. Vystavené snímky si pozornost svou kvalitou stoprocentně zaslouží,“ uzavírá apelem na obyvatele metropole Monika Vlková.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující