Rekord, který stojí za to oslavit. Letošní Václavské Vánoce vynesly neziskovým organizacím 700 tisíc korun!

Rekord, který stojí za to oslavit. Letošní Václavské Vánoce vynesly neziskovým organizacím 700 tisíc korun!

Navštívili jste letošní ročník Václavských Vánoc? Pokud ano, jistě jste si všimli velkého zájmu o populární vánoční trhy v horní části Václavského náměstí. I díky množství lidí, kteří si dorazili vychutnat skvělou vánoční atmosféru v centru města šlo předpovídat, že projekt Podpoř dobro by letos mohl znamenat pro neziskové organizace příjemný přivýdělek. Realita však předčila i ta nejdivočejší očekávání organizátorů. Celkový výtěžek činí 700 tisíc korun a původní rekord byl tak překonán o více než 300 tisíc! Sečteno podtrženo vynesly vánoční a velikonoční trhy pořádané Sdružením Nového Města pražského ve prospěch neziskových organizací a chráněných dílen již téměř 4 miliony korun.

„Už z průběhu vánočních trhů jsme byli vážně nadšeni. Vzhledem k nejistotě, zda se nám vůbec podaří letošní ročník uspořádat, to pro nás bylo obrovské zadostiučinění. A to se ještě výrazně znásobilo, když jsme se dozvěděli výši vybrané částky v rámci projektu Podpoř dobro. Nejen samotní návštěvníci, ale i všichni ti, kteří se zasloužili o bezproblémový chod Václavských Vánoc, zaslouží velké poděkování a kdybych mohla, každému z nich vyseknu osobní poklonu,“ shrnuje dojmy pořadatele Monika Vlková, projektová manažerka SNMP. Druhým dechem děkuje i neziskovým organizacím, které své řemeslné dárky během více než měsíce trvání nabízely.

A ty jsou z průběhu akce více než nadšené. „Účast na Václavských Vánocích nám pomohla nastartovat činnost v novém roce. Pevně věříme, že se jejich tradice i do budoucna zachová. Určitě nejsme jedinou organizací, které tímto způsobem pomáhají. Ještě jednou za všechno moc děkujeme,“ uvádí Zuzana Černá z Chráněné dílny INSPIRACE, pravidelného účastníka tradiční akce. „Podařilo se nám získat krásné peníze a moc děkujeme, že jsme mohli být součástí. Pokud by to vyšlo i příští rok, bylo by to úžasné,“ neskrýval spokojenost s průběhem akce letos debutující canisterapeutický spolek Léčivé tlapky z.s. Celkem se svými řemeslnými výrobky v rámci projektu „Podpoř dobro“ prezentovalo během šesti týdnů rekordních 13 neziskovek a chráněných dílen.

A ty nebyly jediné, komu se na Václaváku pomáhalo. I díky spolupráci s Městskou části Praha 1 se na Štědrý den rozlévala v prostoru trhů rybí polévka, o kterou byl jako každý rok obrovský zájem. Vedle paní starostky Terezie Radoměřské byl jedním z hlavních servírujících i předseda výboru Sdružení Nového Města pražského Jan Kotrbáček, který si centrum města bez vánočních trhů nedovede představit. „Kouzlo Václavských Vánoc tkví především v pomoci druhým. O tom je i samotná podstata vánočních svátků a já jsem moc rád, že se v tomto magickém období můžu opakovaně účastnit v srdci metropole téhle skvělé akce, na které se vždy potkám s úžasnými lidmi,“ 

Ani čtrnáctý ročník Václavských Vánoc se nemohl obejít bez mnoha kapel a pěveckých uskupení, které ještě posunuly svou vysoko nasazenou laťku výkonnosti z let minulých a pomohly vytvořit v horní části Václavského náměstí parádní sváteční atmosféru. „Všichni účinkující si zaslouží velké poděkování. Současně je třeba vzhledem k předvedeným výkonům, ale i velkému množství diváků, které do prostoru trhů přilákali, vyzdvihnout jejich výrazný podíl na dalším úspěšném ročníku,“ uzavírá za pořadatele letošní ročník Monika Vlková. 

Historie

ZavřítPředchozíNásledující