Pomlázku s sebou! Do centra Prahy se po roce opět vrací Václavské Velikonoce, které i letos podpoří neziskové organizace

Pomlázku s sebou! Do centra Prahy se po roce opět vrací Václavské Velikonoce, které i letos podpoří neziskové organizace

Podařilo se. I přes dlouhá a složitá jednání se nakonec Pražané v období mezi 24. březnem a 10. dubnem mohou těšit na další ročník každoroční akce Václavské Velikonoce. Pod záštitou Sdružení Nového Města pražského je čeká kromě bohatého kulturního programu, pestrého výběru občerstvení a příjemné jarní atmosféry i široká nabídka řemeslných dárků, jejichž zakoupením budou moci opět přispět – letos celkem osmi – neziskovým organizacím v rámci projektu „Podpoř dobro“.

„Václavské Velikonoce k horní části náměstí prostě a jednoduše patří. A přestože letos byl povolovací proces a tím následná organizace opravdu složitá, jsme moc rádi, že si nejen místní obyvatelé budou moci opět přijít do centra metropole odpočinout a přispět na dobrou věc,“ říká k letošnímu ročníku Václavských Velikonoc Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které tradiční velikonoční trhy v horní části Václavského náměstí pořádá. „Věříme, že i tento rok se podaří především pomoci neziskovým organizacím získat nezbytné prostředky pro svou činnost,“ dodává k jednomu z primárních cílů chystané akce.

Ta se letos bohužel musí obejít bez podpory Městské části Prahy 1 i Magistrátu hlavního města Prahy. Pro návštěvníky se tím však nic nemění. Nákupem řemeslných výrobků z dílen dohromady osmi neziskových organizací mohou prostřednictvím projektu „Podpoř dobro“ přispět na dobrou věc a pomoci tak v těžké době znevýhodněným osobám. Během Václavských Velikonoc se postupně na jednotlivých stáncích vystřídají PROSAZ, Klub ŽAP, Chráněná dílna Inspirace pro život, Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10, Dědina, Tichý svět, Chráněná keramická dílna Řásnovka a Okamžik. Zakoupit produkty nejen s velikonoční tematikou mohou zájemci denně od 10:00 do 20:00.

Mimo to láká letošní ročník potenciální návštěvníky i na širokou nabídku občerstvení, která, stejně jako v rámci Václavských Vánoc, dbá na ekologické hledisko. Prosincová novinka v podobě environmentálně udržitelného řešení jídelního a nápojového inventáře se osvědčila a díky spolupráci se společností Cateringarden a jejím jednatelem Karlem Chotkem bude pokračovat i na Václavských Velikonocích. Pestrý je i doprovodný program, který nabídne celou řadu hudebních vystoupení. Václavské Velikonoce první návštěvníky přivítají v pátek 24. března a slavnostní zahájení pak proběhne v pondělí 27. března od 16,30 a kromě zástupců pořádajícího Sdružení Nového Města pražského se ho zúčastní i 1. místostarosta Městské části Prahy 1 David Bodeček.

„K roli koordinátora správy veřejného prostoru patří bezpochyby i aktivita v oblasti podpory kulturního života v centru města,“ popisuje roli pořádajícího Sdružení Nového Města pražského člen výboru spolku Karel Doubek. „Považujeme za mimořádně důležité, aby akce typu Václavských Vánoc a Velikonoc v centru Prahy zůstaly. Osobní zpětná vazba od účastníků i reakce na sociálních sítích jsou v 99 % pozitivní a my i letos uděláme maximum pro to, aby se na tomto stavu nic nezměnilo,“ shrnuje nadcházející akci na Václavském náměstí Karel Doubek.

Václavské Velikonoce probíhají od 24. března 2023 do 10. dubna 2023 a jejich výhradním pořadatelem je Sdružení Nového Města pražského. Více informací a aktuální program je k dispozici i na Facebookové a Instagramové stránce „Václavské náměstí“ či LinkedInu Sdružení Nového Města pražského.

Program ve formátu PDF naleznete zde:

Seznam neziskových organizací ve formátu PDF naleznete zde:

Historie

ZavřítPředchozíNásledující