Jarní teploty a sváteční atmosféra. Václavské Velikonoce opět slibují skvělý zážitek

Jarní teploty a sváteční atmosféra. Václavské Velikonoce opět slibují skvělý zážitek

Uplést pomlázku, vyfoukat kraslice a hurá na Václavák. Díky dalšímu ročníku tradičních trhů v horní části Václavského náměstí mohou obyvatelé metropole opět oslavit Velikonoce i v centru města. Ty Václavské totiž nabídnou kromě skvělého občerstvení i bohatý kulturní program a navíc stejně jako během vánočních svátků pomohou potřebým. Slavnostní zahájení proběhne již v pondělí 16. března v 16:30 za účastí představitelů radnice Městské části Prahy 1 a trvat budou až do 7. dubna.

„Vánoční trhy nás vždycky nabijou obrovským množstvím pozitivní energie a následně se člověk ani nenaděje a jsou tu Velikonoce. My jsme moc rádi, že i letos si během nich Pražané budou moci vychutnat velikonoční svátky i v centru města, kde se opět po roce mohou těšit na parádní zážitek,“ říká za pořadatele Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského a dodává: „Letošní rekordní ročník Václavských Vánoc nás namotivoval natolik, že věříme v překonání rekordního výdělku pro neziskové organizace i v rámci Václavských Velikonoc.“

Právě projekt „Podpoř dobro“ prostupuje i letošním ročníkem oblíbené akce. Denně od 10 do 20 hodin budou mít návštěvníci trhů možnost přispět hned deseti neziskovkám. Mezi nimi nalezneme známá jména, ale i organizace, které se pod přímým dohledem svatého Václava představí vůbec poprvé. Jmenovitě jde o PROSAZ, Klub ŽAP, Chráněnou dílnu Inspirace pro život, Chráněnou keramickou dílnu Řásnovka, OS Svět nemocných dětí a Rukodělky, Českou unii neslyšících, Okamžik, KOLOBĚH, SRDCE LIDEM a Farní charitu Prahy 1 – Nové Město. „Všem zájemcům doporučuji sledovat naše sociální sítě, kde naleznou ty nejnovější informace a kompletní seznam neziskových organizací všetně dat, kdy se na Václavském náměstí představí,“ apeluje Vlková.

A kulturní rozměr? Ten dodá Václavským Velikonocím skvělá kapela The Brownies, Pražský rock&popový band SO FINE, Latino kapela Atarés a chybět nebudou ani dvojitá dávka vystoupení dětských sborů a skupin z pražských škol. K poslechu živé hudby, která perfektním způsobem spoludotváří příjemnou jarní atmosféru, určitě stojí za to vyzkoušet něco z bohaté nabídky občerstvení. Tu zajišťuje i letos společnosti CATERINGARDEN Karla Chotka a vzhledem k recenzím z nedávno skončených vánočních trhů se je rozhodně na co těšit. Že pořadateli akce leží na srdci i udržitelnost a co možná nejmenší dopad na okolí dokazuje opětovné zařazení vratného systému kelímků a jídelního inventáře. Ten se každý den odváží k umytí prostřednictvím elektrických vozidel.

„Podpora kulturního života a místní komunity je pro nás naprosto stěžejní“ podtrhuje roli pořádajícího Sdružení Nového Města jeho předseda Jan Kotrbáček. „K roli koordinátora správy veřejného prostoru pořádání podobných akcí jednoznačně patří. Rád bych tímto poděkoval všem partnerům, mezi které patří i Městská část Praha 1, Magistrát hlavního města Prahy či Městská polici. I díky nim nás čeká další krásný ročník a tímto zvu všechny obyvatele Prahy, aby na Václavák dorazili a přesvědčili se sami,“shrnuje blížící se akci na Václavském náměstí Kotrbáček.

Václavské Velikonoce probíhají od 18. března 2024 do 7. dubna 2024 a jejich výhradním pořadatelem je Sdružení Nového Města pražského. Více informací a aktuální program je k dispozici i na Facebookové a Instagramové stránce „Václavské náměstí“ či LinkedInu Sdružení Nového Města pražského.

Historie

ZavřítPředchozíNásledující