Dvě tváře Prahy – fotovýstava 2.5. – 31.5. 2017

Dvě tváře Prahy – fotovýstava 2.5. – 31.5. 2017

Na Václavském náměstí proběhne 9. ročník venkovní výstavy vítězných fotografií fotosoutěže Dvě tváře Prahy

 Na Václavském náměstí letos proběhne 9. ročník výstavy těch nejlepších fotografií přihlášených do fotosoutěže Dvě tváře Prahy 2017. Mottem letošního ročníku soutěže je: „Já love Václavák / I love Wenceslas Square“, přičemž cílem tohoto ročníku je útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců. Jde o to vystihnout fotkou emoci, kterou ve vás Václavák vyvolává. Vyfotit to, co na něm milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

V rámci vernisáže se uskuteční i vyhlášení vítězů fotosoutěže ve všech kategoriích. Hlavní cenou je inspirativní víkend v Bratislavě pro dvě osoby včetně jízdenky vlakem. Výstavu každoročně organizuje Sdružení Nového Města pražského za podpory MČ Praha 1.

Venkovní výstava startuje 2. května ve středovém pruhu horní části Václavského náměstí před Café Tramvaj. Vystaveny zde budou vždy první tři nejlepší soutěžní fotografie z každé kategorie a první tři nejlepší fotografie v rámci hlavní ceny. Vernisáž proběhne 3. května od 17,00 v místě konání výstavy. Moderovat ji bude herečka Anna Kulovaná.

„Celou akcí se snažíme oslovit zejména Pražany. Chceme je přimět k zastavení a zamyšlení se nad tím, jak centrum Prahy, konkrétně Václavák, vypadá. Očekáváme, že následně se alespoň někteří z nich aktivně zapojí do řešení problémů centra Prahy,“ říká Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského a dodává: „Vytváření podhoubí občanské společnosti je jeden z cílů našeho spolku.“

„Hlavním cílem fotosoutěže je vyvolání veřejné diskuze. Soutěžící mají fotografiemi konstruktivním způsobem poukázat na krásy a nešvary v samotném srdci Prahy,“ říká Tomáš Startl, ředitel Hotelu Perla a garant projektu Dvě tváře Prahy jako člen výboru SNMP. „Jedná se o unikátní zapojení veřejnosti do zdokumentování života na Václavském náměstí,“ dodává Startl.

Z dlouhodobého hlediska projekt monitoruje vývoj centra v čase a definovaném prostoru a bojuje za krásné a bezpečné centrum Prahy, srovnatelné s jinými evropskými městy. Pro změny, kterými má Václavák projít, je nutně potřeba silného pouta veřejnosti k Václaváku, ať již pozitivního ve smyslu, chci zde trávit více času, cítím se tu dobře, vnímám změnu či negativního ve smyslu toho, co mi vadí a obtěžuje, ale mám zájem se proaktivně zapojit do tlaku a procesu změn.

Partnery fotosoutěže jsou společnosti Cewe Fotolab, Urban Store, Van Graaf, Cushman & Wakefield, Hamley´s, Studio DVA divadlo, Městská divadla pražská, Hotel Jalta, JLV, České dráhy, Hotel Danubiana Bratislava a MČ Praha 1.

Níže najdete pár fotek ze setkání poroty a z vernisáže fotosoutěže, která proběhla 3. května 2017.

Oceněné fotky najdete na webu fotosoutěže www.dvetvareprahy.cz nebo www.2tvareprahy.cz v sekci Výherci.

 

Historie

ZavřítPředchozíNásledující