Dáma v nesnázích, Batman nebo Siluety. Pod koněm proběhlo předávání cen vítězům fotografické soutěže Dvě tváře Prahy 2020!

Dáma v nesnázích, Batman nebo Siluety. Pod koněm proběhlo předávání cen vítězům fotografické soutěže Dvě tváře Prahy 2020!

Vánoční trhy na Václavském náměstí zpestřilo předávání ocenění autorům vítězných snímků z 11. ročníku fotografické soutěže Dvě tváře Prahy. Z rekordních 723 přihlášených snímků vybrala porota 21 nejlepších fotogafií. Ocenění předali partneři akce: společnost CEWE Fotolab, Jalta Botique Hotel, divadlo Studio DVA, Urban Store, hračkářství Hamleys, módní dům VAN GRAAF, Cushman&Wakefield, společnost JLV a organizátor soutěže Sdružení Nového Města pražského.

Na první příčce v hlavní kategorii se se snímkem zachycujícím oslavy příchodu nového roku 2020 umístil Tomáš Řechtáček. Druhé a třetí místo vybojovali Bedřich Sebera a Vítězslav Říha.

Tomáš Řechtáček

V kategorii partnera CEWE Fotolab zvítězila se snímkem „Siluety“ street fotografka Mia Feres. Druhou a třetí pozici získali Peter Čech a Sergey Kalistratov.

Sergey Kalistratov, Peter Čech a Mia Feres

Cushman&Wakefield ocenil prvním místem Jiřího Šimáka za fotografii z jarní vlny koronavirové epidemie. „I temný podchod pod rušným náměstím má svoje jedinečné kouzlo“ popisuje svůj snímek Jana Kupčáková, která se v kategorii umístila na druhé příčce. Třetí místo vybojoval Radoslav Pokovič.

Jana Kupčáková, Radoslav Pokovič

Zlatou medaili v kategorii Hotelu Jalta získal Lukáš Matocha následovaný Annou Doležalovou a v hlavní kategorii oceněným Bedřichem Seberou.

Bedřich Sebera, Anna Doležalová a Lukáš Matocha

Říhovu Dámu v nesnázích ocenilo prvním místem i divadlo Studio DVA. Stříbro a bronz získali Tomáš Kratochvíl a Lucie Jechová.

Lucie Jechová, Vítězslav Říha a Tomáš Kratochvíl

Jedničkou pro Urban Store je Jakub Joachim a jeho zachycení demonstrace pod taktovkou Milionu Chvilek. Na druhém místě stojí celkový vítěz Tomáš Řechtáček a třetí příčku obsadil Roman Kubarič a jeho „The show must go on..“ ve výloze obchodu partnera Urban Store.

V letošním, 11. ročníku poprvé soutěžili děti ve vlastní kategorii. Hračkářství Hamleys ocenilo prvním místem v kategorii od 7 do 11 let Kryštofa Michálka a jeho snímek Modrá je dobrá. Stříbro a bronz získali Michal Drmola a Flora Cichonová z fotografického kroužku Michaely Antůškové.

Michal Drmola, Kryštof Michálek, Flora Cichonová a Michaela Antůšková, vedoucí dětského fotografického kroužku

Patronem kategorie 12-17 let se stal obchodní dům VAN GRAAF, který zlatou příčkou ocenil mladého talenta Kiliána Valdmana. Stříbro a bronz patří Patricii Senftové a Nicole Šnajdrové.

Kilián Valdman a Nicola Šnajdrová

Děkujeme všem vítězům, účastníkům a partnerům fotografické soutěže Dvě tváře Prahy!

Historie

ZavřítPředchozíNásledující